Ücretsiz ve Kesintisiz Maç Yayini İzlemek

Ücretsiz ve Kesintisiz Maç Yayini İzlemekHali ile ülkemizdeki maç yayınlarının çok büyük bir kısmının şifreli olması nedeni ile futbol izleyicilerinin ücretsiz kanallara yönelmesi oldukça normaldir. Eğer izlemek istediğiniz Avrupa liglerinin popüler maçları ise hiç sorun yaşamadan internette binlerce kaliteli kaynak bulabilirsiniz. Hatta yurtdışı kanallarını uydunuzda bulunduruyorsanız çok rahat bir şekilde televizyondan dahi bu maçları izleyebilirsiniz. Ancak ücretsiz ve kesintisiz bir şekilde Türkiye Ligi’ndeki maçları takip etmek istiyorsanız hali ile bu bu kadar kolay olmayacaktır. Bunun nedeni de ülkemiz liginin maçlarının yayın hakkının sadece tek bir kuruluşta olmasıdır. Avrupa maçları ise birçok Arap, İngiliz, Rus ve Azeri kanalında şifresiz olarak yayınlanabilmektedir. Hali ile bu ligler popüler olduğundan yurtdışı ülkeleri de bu yayın haklarını satın alarak kullanıcılarına ücretsiz olarak sunabilmektedir. Ancak Türkiye ligi gerek Avrupa’da gerekse de dünyada o kadar fazla takip edilen bir lig olmadığından dolayı ve yayın haklarının alınması da zor olduğundan dolayı diğer ülkeler bu duruma pek sıcak bakmamaktadır.

Öte yandan bu demek değildir ki hiçbir şekilde ücretsiz maç yayını izlemek mümkün değildir. Aksine internet üzerinden yapılamayacak yayın ve izlenemeyecek maç yoktur. Çünkü internet alemi oldukça özgür ve yaratıcı kullanıma açık olduğundan dolayı nasıl ki oyun oynarken ya da masaüstünde gezinirken canlı yayın yapabileceğiniz platformalar var, aynı şekilde çok rahat bir şekilde izlemiş olduğunuz maçı da yayın haline getirebiliyorsunuz. Yani tek bir kullanıcı eğer ücretli bir şekilde Lig Tv izle kullanıyorsa bunu yayın olarak diğer insanlara da sunabilir. Bandicam, Youtube, Periscope gibi birbirinden farklı birçok uygulama ile bu mümkündür. Gerek telefondan gerekse de televizyondan bu yayınları takip edebilirsiniz. Ancak yayıncı kuruluşun bu anlamdaki katı hukuki davranışları nedeni ile biraz cesaret gerektiren bir konudur. Ayrıca sürekli olarak bu tarz yayınları takip edip şikayet eden de bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Hal böyle olunca da bu yayınlar kısa süre içerisinde engellenebilmektedir.

Her ne kadar sürekli engelleme olsa da ücretsiz ve kesintisiz taraftarium24 izlemek isteyen kişiler için her türlü alternatif mevcuttur. Çünkü o kadar fazla kullanıcı maç yayını vermektedir ki hangisi kapatılırsa bir başkası türeyecektir. O nedenle eğer şanslı iseniz maçı ücretsiz olarak takip ettiğiniz kanal kapanmayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki bir yayın ne kadar popüler olursa o kadar kısa süre içerisinde fazla şikayet alacak ve kapanacaktır. Bu nedenle de kıyıda köşede kaliteli bir ücretsiz maç yayını bulduğunuzda bunun keyfini çıkarmalısınız. Aynı şekilde televizyondan ücretsiz ve kesintisiz maç yayını izlemek için de Periscope kullanabilirsiniz. Bu uygulamada da çok fazla kişi yayın yaptığından dolayı bunları tek tek engellemek mümkün olmayacaktır. Bu doğrultuda siz de ücretsiz ve kesintisiz maç yayını tadını çıkarabilirsiniz.

Updated: 25 Ağustos 2016 — 17:03

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netspor izle ,d-smart izle ,Smartspor izle


DMCA.com Protection Status
beIN Sports Türkiye izle, Canlı Maç izle, Lig tv izle © 2017 Taraftarium24 | beIN Sports izle | Sitemap | bein sports izle